Happy HCU-1401-40

Wyznacznik jakości

Model HCU to najnowsza topowa hafciarka spod znaku HappyJapan, a jednocześnie prawdziwy przełom technologiczny w gamie tego japońskiego producenta. W zależności od wersji wyposażenia jest to hafciarka jednogłowicowa 14 lub 15-igłowa.

Najważniejszą cechą wyróżniającą nowy model jest niesamowita szybkość pracy. Maksymalna prędkość wzrosła do aż 1500 ść/min. dla haftu płaskiego i 1200 ść/min. dla czapek. Powiększono też pole haftu, które maksymalnie wynosi teraz aż 40×60 cm. Hafciarkę można też zamówić w opcji pola pracy 120×40 cm.

1 śc/min
Prędkość haftu
0
Ilość igieł
1 kg
Waga maszyny

Zupełną nowością modelu HCU jest również system automatycznego dostosowywania wysokości stopki z zależności od grubości aktualnie haftowanego materiału. Czujnik stopki opuszcza ją bądź podnosi dostosowując w czasie rzeczywistym odległość między krawędzią stopki, a haftowaną powierzchnią.

Rozwiązanie to pozwala na osiąganie lepszej jakości haftu niezależnie od haftowanej powierzchni. Dzięki mechanizmowi kontroli wysokości stopki nawet grube materiały nie powodują trzepotania w czasie haftu, zaś cienkie rozciągliwe materiały nie są tak wyciągane przez stopkę w czasie pracy maszyny.

Dowiedz się więcej o finansowaniu

Nowymi opcjami dostępnymi w modelu HCU jest system cyfrowej regulacji naprężenia nici czy możliwość zamówienia centralnego lasera krzyżowego. Co ważne wszystkie dotychczasowe akcesoria Happy są kompatybilne z nowym modelem.

Maszyna Happy została zaprojektowana i wyprodukowana w całości w Japonii, przez co cechuje się niespotykaną dbałością wykonania. Ma to przełożenie nie tylko na jakość osiąganego haftu, ale również na bezproblemowe działanie hafciarki przez wieloletni okres jej użytkowania.

 

Zwiększona prędkość pracy – prędkość maksymalna wzrosła o odpowiednio 25% i 20% względem poprzedniego modelu HCD.
Zwiększone pole haftu – hafciarka oferuje największe pole pracy w tamborku (60×40 cm) wśród hafciarek jednogłowicowych na świecie!
Szybsza zmiana igielnicy – zupełnie od nowa zaprojektowano mechanizm przejścia pomiędzy poszczególnymi igielnicami znacząco przyśpieszając cały proces
Szybszy ruch w osi X i Y – dzięki wykorzystaniu silników servo do napędu osi X i Y ruch w obu kierunkach jest nie tylko szybszy, ale też bardziej smukły
Szybsza zmiana oprzyrządowania – występujące do tej pory śruby na śrubokręt płaski zastąpiono łatwo odkręcanymi gałkami
Pomniejszone wolne ramie – ramię odchudzono znacząco i teraz ma tylko 45 mm średnicy, a odległość od dziurki płytki ściegowej do krawędzi ramienia wynosi jedyne 13 mm
Opcja centralnego laseru krzyżowego – Opcja ta zabiera jedną z igielnic, ale w zamian umożliwia łatwiejsze ustawienie położenia haftu, szczególnie jego właściwego kąta.

Producent:HAPPYWbudowane oprogramowanie do haftu:Tak
 Model:HCU-1401-40 / HCU-1501-40 Ilość wbudowanych czcionek:12
 Ilość igieł haftujących:14 / 15 Ilość wbudowanych haftów:100
 Maksymalne pole haftu:600 x 400 mm Możliwość edytowania haftów z poziomu maszyny:Tak
 Prędkość haftowaniaDo 1500 SPM Możliwość łączenia haftów i napisów z poziomu maszyny:Tak
 Typ wyświetlacza:Dotykowy, kolorowy Możliwość wykonywania monogramów literowych z poziomu maszyny:Tak
 Wolne ramię:Tak Dołączone tamborki:brak
 Szpulownik:Niezależny, wbudowany Opcjonalne tamborki: 
 Wbudowany czujnik zerwania nici:Tak System igieł:DBxK5
 Automatyczne obcinanie nici:Tak Oświetlenie:LED 4-punktowy
 Możliwość obcinania nici pomiędzy obiektami tego samego koloru:Tak Moc:200 W
 Automatyczny powrót do miejsca zrywu nici:Tak Waga maszyny:99 kg
 Wskaźnik laserowy:Tak, krzyżowy / Nie  
 Wbudowane porty:LAN, 3x USBWymiary maszyny (WxDxH):87 x 78 x 102 cm
 Komunikacja bezprzewodowa:WI-FI  
 Obsługiwany format plików:DST, TAP Gwarancja:12 miesięcy i więcej